T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
RİZE / ARDEŞEN - Halk Eğitim Merkezi

2018 - 2019 Yılı Usta Öğretici Başvuru İlanı

Hayat Boyu öğrenme kurumları yönetmeliği 11 Nisan 2018 tarihinde usta öğreticilerin görevlendirilmesi ile ilgili değişiklik yapılmıştır. Değişen yönetmeliğe göre değerlendirmenin yapılabilmesi için ücretli usta öğretici müraacatları 10.09.2018 - 24.09.2018 tarihleri arasında alınacaktır.Yerleştirmeler Ek-2 formuna göre yapılacaktır. İlgililere Duyrulur

Ek-2 formunu indirmek için tıklayınız.

 

T.C.

ARDEŞEN KAYMAKAMLIĞI

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü

ÜCRETLİ USTAÖĞRETİCİ BAŞVURU KILAVUZU

 

Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere ücretli usta öğretici talepleri alınacaktır. Başvuru işlemleri 10.09.2018 – 24.09.2018tarihleri arasında Ek-2 Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formuna esas beleğeler ve dilekçe ile kurumumuza bizzat yapılacaktır. Başvurularda aşağıdaki yol izlenecektir.

 

1.      Aşağıda örneği verilen FORM DİLEKÇE uygun şekilde doldurulup imzalanacak ve ilgili belgeler eklenerek Müdürlüğümüze teslim edilecektir. Müdür yardımcıları gerekli kontrolleri yaptıktan sonra dosyaları teslim alacaklardır.

 

2.      Başvuru dosyası aşağıda verilen BAŞVURU YAPILACAK KURS ALANLARI tablosu dikkate alınarak oluşturulacaktır. Farklı alanlarda kurs açmak isteyenler her alan için ayrı ayrı dosyalar hazırlayacaklardır. Örneğin, giyim kursları için Giyim Üretim Teknolojisi alanından, mefruşat kursları için El Sanatları Teknolojisi alanından başvuru yapılması gerekmektedir.

 

3.      Ek-2 Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formunun ALANINDA EĞİTİM bölümündeki durumlardan hangisine uyuyorsa ilgili sertifika, diploma veya mezuniyet belgesinin aslı gösterilerek fotokopisi başvuru dilekçesine eklenecektir.

 

 

4.      Ek-2 Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formunun ALANINDA HİZMET/İŞ DENEYİMİ bölümü için SGK ve/veya BAĞKUR dan veya E-devletten çalışılan alanı ve çalışılan iş günü sayısını gösteren ayrıntılı döküm cetveli başvuru dilekçesine eklenecektir.

 

5.      Ek-2 Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formunun Ek EK PUAN bölümündeki durumlardan hangisine uyuyorsa ilgili belgenin aslı gösterilerek fotokopisi başvuru dilekçesine eklenecektir.

 

 

6.      Form dilekçede ilgili yere resmi olarak kayıt altına alınmış olan iş deneyiminizi kısaca açıklayınız.

 

7.      Form dilekçede ve eklerinde sunulan bilgilerin doğruluğu başvuruyu yapanın sorumluluğundadır. Bilgilerde hata olması veya yanlış beyanda bulunulması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 06.09.2018 - Güncelleme: 06.09.2018 13:18 - Görüntülenme: 696
  Beğen | 2  kişi beğendi